AXA’dan Türkiye’deki üniversitelere araştırma fonu...

AXA, çeşitli ülkelerdeki üniversitelerde risk konusunda yapılan araştırmalara sunduğu fon desteğini Türkiye’deki üniversitelere de sunmak üzere harekete geçti.

AXA Araştırma Fonu Başkanı Geoffroy de Beauvalet; Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Sabancı, Koç, Galatasaray ve İTÜ gibi üniversitelerle görüştüklerini ve bu üniversiteler arasından seçilecek uygun projelere fon sağlayacaklarını bildirdi.

RİSKİ ANLAMAK İÇİN BİLİME DESTEK
AXA’nın üç yıl önce kurduğu fonla birçok ülkede risk alanındaki araştırmaları desteklediklerini belirten Beauvalet, AXA Grubu’nun çok önem verdiği Türkiye’de de bir projeyi desteklemekten gurur duyacaklarını söyledi.

İş alanının riskle ilgili olmasının toplumu daha iyi anlamayı gerektirdiğini ifade eden Beauvalet, “Biz de toplumu daha iyi anlayabilmek için bu fonu kurduk ve risklerle ilgili bilimsel araştırmaların hizmetine sunduk. Deprem bilimi, biyoloji, meteorolojik olaylar ve insanın ömrü gibi çalışma alanlarında üniversitelere destek sunuyoruz. Bu araştırmalar uluslararası yayın organlarında yayınlanıp kamuoyunun dikkatine de sunuluyor” dedi.

Geoffroy de Beauvalet, Türkiye’de temasta bulundukları üniversitelerde birinci sınıf araştırma potansiyeli olduğunu gözlemlediklerini ve başarılı projelere fon sağlamak istediklerini ifade etti. Beauvalet, Türkiye’nin tercih edilmesinin bir sebebinin de AXA’nın sigortacılık açısından ülkemize verdiği önem olduğunun da altını çizdi. Beauvalet, yıllık 20 milyon euroluk fon ile şimdiye dek 220 projeye destek verildiğini ve bunun yıl sonuna kadar 300’ü bulacağını da kaydetti.